Od redakcji 6/2018

okladkaWedług statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przypuszczalnymi przyczynami blisko 4000 pożarów (w tym 2700 w obiektach mieszkalnych) powstających każdego roku w obiektach budowlanych są wady instalacji elektrycznych i elektrycznych urządzeń grzejnych, nieprawidłowa ich eksploatacja oraz elektryczność statyczna.

Więcej…

Z życia i pogranicza branży

Kurs EMC w Centrum Szkoleniowym Astat

39W dniach 4-7 października 2016 r. w Poznaniu odbył się kolejny Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej. To już czwarta edycja kursu, który wpisał się na stałe w jesienny harmonogram wydarzeń Centrum Szkoleniowego Astat Sp. z o.o.

W roli prelegenta wystąpił Mark Montrose, jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie EMC. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje projektowanie, badania i certyfikację w dziedzinach: informatyki, przemysłu (ITE), rynku produktów medycznych i badań naukowych (ISM).

Więcej...

ELTOR z nowym prezesem zapowiada zmiany

Śmiałe i długoterminowe cele – to najbliższa przyszłość krakowskiej spółki ELTOR, na czele której stanął w sierpniu br. Sławomir Kosiba. Nowo wybrany prezes Zarządu nie tylko zapowiedział wiele zmian w firmie, ale od początku przeszedł do działania. ELTOR – spółka z branży energetycznej – wchodzi w nowe obszary rynkowe.

ELTOR funkcjonuje na rynku od 65 lat i obecnie zatrudnia 104 pracowników – specjalistów od projektowania i budowy przyłączy. Spółka współpracuje z Zakładami Energetycznymi w Południowej Polsce i prywatnymi inwestorami. Jednak mało elastyczna struktura, brak nowych inwestycji i rozwoju oferty powodowały, że sytuacja firmy wymagała stanowczego działania.

Więcej...

Kaczmarek Electric – „Z nami warto”

37Mimo stagnacji na rynku, firma Kaczmarek Electric po raz kolejny odnotowała duży wzrost sprzedaży − w pierwszym półroczu bieżącego roku uzyskała wynik o 22% wyższy, niż w analogicznym okresie 2015 r. Sieć hurtowni Kaczmarek Electric rośnie w szybkim tempie. Firma otworzyła w tym roku 14 nowych punktów sprzedaży. Większość z nich stanowią elektromarkety, w których prowadzona jest zarówno sprzedaż detaliczna, jak i hurtowa.

− „Rośnie konkurencja w branży elektrotechnicznej, klienci są coraz bardziej świadomi, mają coraz wyższe oczekiwania, a my chcemy sprostać tym potrzebom. Wprowadziliśmy własną formułę elektromarketów, podnosząc w ten sposób poziom obsługi i komfort klienta. W tradycyjnej hurtowni zazwyczaj nie widzi się towarów, bo dostęp do magazynu jest ograniczony.

Więcej...

List do redakcji

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy przekazać kilka nowych informacji na temat ETIM w Polsce. Standard jest wdrażany w kolejnych firmach, ETIM Polska udostępniła wszystkie najnowsze wersje bazy ETIM w języku polskim w części elektrotechnicznej oraz instrukcję wdrażania BMEcat opracowane na poziomie europejskim. Promujemy także ETIM w branży instalacyjnej i HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja). To jest w tej chwili największym wyzwaniem nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Wydaje się, że większość dystrybutorów i spora część producentów działających na naszym rynku jest już przekonana do idei standaryzacji i poprawy jakości informacji o produktach. Czekamy na decyzje co do dalszych kroków praktycznych.

Więcej...

8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego

38225 uczestników Konwencji Rynku Elektrotechnicznego, w tym 148 przedstawicieli producentów i importerów produktów elektrotechnicznych z 79 firm, 65 dystrybutorów z 22 firm, zaproszeni goście a także redaktorzy z 3 czasopism branżowych spotkali się na kolejnej już Konwencji, aby podyskutować o istotnych problemach środowiska producentów i dystrybutorów w Polsce. Spotkanie miało miejsce w dniach 18-19 maja br. w Łodzi.

Program Konwencji był bogaty. Wieczór 18 maja odbył się w gronie partnerów biznesowych i przyjaciół i miał charakter bardziej towarzyski. Dzień następny był wypełniony prezentacjami i dyskusjami na tematy takie jak:

  • Inicjatywa MSSI w Polsce − Magdalena Malewska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji;
  • Problemy jakości w pracach PIGE − Janusz Majchrowicz, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki;
  • Analiza należności rynku elektrotechnicznego 2015/2016 − Michał Modrzejewski, Euler Hermes Collections;
  • Wielcy wodzowie w akcji − Szymon Kudła, Szymon Kudła & Centrum Szkoleniowe JET
  • Statystyki rynku elektrotechnicznego − Marta Kulza, Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki.

Więcej...

ENERGETAB 2016

37ENERGETAB to największe w Polsce targi urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Jest to zarazem jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Kolejne − 29. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie odbędą się w dniach od 13 do 15 września br.

Teren targów obejmuje ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w nowo wybudowanej, nowoczesnej hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

Więcej...

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje

41Kluczem do budowania przewagi w biznesie jest dziś innowacja i współpraca. Dlatego Schneider Electric od lat stawia na partnerów i po raz kolejny zorganizował coroczne spotkanie, na którym zaprezentował najważniejsze, wprowadzane przez
siebie innowacje. Internet rzeczy, Big Data to tylko niektóre tematy szeroko omawiane podczas tegorocznego Spotkania Partnerów.

W chwili obecnej na rynku globalnym jak i polskim zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi. W ciągu najbliższych 5 lat będą oni posiadać dodatkowe 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat. Dlatego też Schneider Electric chce, aby wszyscy partnerzy mogli sprostać tym wyzwaniom, realizując śmiałe projekty i posiadając dostęp do najlepszych rozwiązań.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem