Od redakcji 4/2018

Ei4 I oklSzanowni Państwo,

zachęcam do sięgnięcia po 4 zeszyt „Elektroinstalatora”. Przygotowaliśmy w nim wiele ciekawych informacji.

Najtańszym sposobem przesyłu energii elektrycznej jest budowa napowietrznych linii przesyłowych z wykorzystaniem przewodów roboczych gołych (nieizolowanych).

Więcej…

Aktualności

Zmiany w polskim oddziale LEDVANCE

dyrektorGaweł Bogus objął w czerwcu br. stanowisko dyrektora marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią firmy LEDVANCE. Będzie zajmować się komunikacją marketingową, wdrażaniem strategii sprzedaży, budowaniem wizerunku firmy oraz poszczególnych grup produktowych, a także zarządzaniem zespołem marketingu.

Więcej...

Zasilanie dla centrum przetwarzania danych

4k rushesDzięki technologii ABB centrum przetwarzania danych w kopalni Lefdal zamierza być największym takim obiektem w Europie, przy jednocześnie najmniejszym wpływie na środowisko.

W norweskim Lefdal od maja 2017 r. działa centrum przetwarzania danych, które zbudowano 150 m w głąb góry w dawnej kopalni wydobywającej oliwin, znany również jako perydot - zielony minerał o wysokiej gęstości, wykorzystywany m.in. do produkcji stali. Sześciokondygnacyjna hala, mieszcząca się na zachodnim wybrzeżu Norwegii pomiędzy Måløy i Nordfjordeid, wyznacza nowe standardy dla branży centrów przetwarzania danych.

Więcej...

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

inogy ing ch janki 03Na początku lipca br. innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki.

Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu podziemnym. Do dyspozycji kierowców oddanych zostało tym samym 10 punktów ładowania aut elektrycznych, gdyż każda ze stacji pozwala na ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie.

Więcej...

Nowa strona internetowa Rittal

fri172054800Zgodnie z prognozą firmy IDC, specjalizującej się w badaniach rynku, 73% przedsiębiorstw staje przed koniecznością poważnych modernizacji centrów danych na skutek postępującej cyfryzacji. Motorem zmian jest Przemysł 4.0, Internet rzeczy, Big Data oraz Edge Computing. Istotne dla firm treści, które dotyczą rozwiązań związanych z tymi wyzwaniami, znajdują się na nowej stronie internetowej IT Rittal.

Więcej...

LUXON stawia na intensywny rozwój

front z lewej wysoka trawaPolska firma Luxon LED rozpoczęła budowę fabryki. Powstanie w Krępicach – 17 km od centrum stolicy Dolnego Śląska. Jest to przełomowy moment dla wrocławskiej firmy prowadzonej przez trzech młodych przedsiębiorców.

Firma rozwija się w bardzo szybkim tempie, średnio co 9 miesięcy powiększając swoje zaplecze biurowe i produkcyjne.

Więcej...

Alternatywne zasilanie systemów UPS

HotTopic1Technologia baterii litowo-jonowych i superkondensatorów jest już sprawdzona, a obecnie również pod względem ekonomicznym stają się one opłacalne.

Systemy zasilania gwarantowanego (UPS) w większości zastosowań są tradycyjnie zasilane bateriami kwasowo-ołowiowymi.

Więcej...

Purmo wchodzi na rynek Smart Home

WRettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wprowadził na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu SMART Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, lecz także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem