Od redakcji 6/2018

okladkaWedług statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przypuszczalnymi przyczynami blisko 4000 pożarów (w tym 2700 w obiektach mieszkalnych) powstających każdego roku w obiektach budowlanych są wady instalacji elektrycznych i elektrycznych urządzeń grzejnych, nieprawidłowa ich eksploatacja oraz elektryczność statyczna.

Więcej…

Różne

Urządzenia i narzędzia techniki światłowodowej

15Montaż związany z okablowaniem światłowodowym wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Należą do nich m.in. urządzenia do obróbki przewodów, spawarki oraz aparatura przeznaczona do pomiarów sieci światłowodowej.

Strippery
Strippery to narzędzia przeznaczone do ściągania izolacji z kabli światłowodowych. Przydatne rozwiązanie stanowią uniwersalne narzędzia z trzema otworami, co pozwala na wykonanie większości prac związanych ze ściąganiem izolacji. Stąd też jest możliwe usuwanie: lakieru (250 μ -> 125 μm), bufora (900 μ -> 250 μm), pokrycia PCV 2-3 mm.

Więcej...

Czy produkt wystarczy? Optymalizacja procesów dla doskonałości

23W czasach szerokiej konkurencji wiele firm spostrzega, że sam – nawet rewelacyjny − produkt nie jest wystarczającym czynnikiem sukcesu. Przy podobnej dostępności do informacji, wiedzy i rynku inne czynniki zaczynają odgrywać rolę.

Analizując przypadki sukcesów i porażek warto przyjrzeć się procesom, które często odgrywają kluczową rolę w zdobywaniu klienta. Działania takie podjęliśmy w Phoenix Contact.

Więcej...

Miedź − rozsądny wybór

Miedź czy aluminium? Dyskusja o tym, który z materiałów stosowanych w kablach, transformatorach czy instalacjach elektrycznych daje użytkownikowi więcej korzyści, trwa od dawna. Europejski Instytut Miedzi zebrał kluczowe dane i przedstawił je w postaci infografiki.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wymagają wysokiej efektywności energetycznej, dlatego też ważne jest m.in., by powszechnie stosowane transformatory (w całej Unii Europejskiej jest ich około 4 mln sztuk) były wysokosprawne – ograniczając tym samym straty energii – jak również mniej podatne na uszkodzenia w eksploatacji.

Więcej...

Ekran NoEM a pole elektromagnetyczne

Pole elektromagnetyczne (w skrócie pole EM) to kombinacja pól elektrycznych i magnetycznych, które wchodzą ze sobą w reakcje. Istnieją dwa źródła pola EM – naturalne i sztuczne. 

33

Pole elektromagnetyczne (pole EM)
Naturalnym źródłem pola EM są Kosmos, Słońce, Ziemia, a także wyładowania atmosferyczne. Wraz z rozwojem elektryfikacji pojawiły się również sztuczne źródła pola EM, których zmasowane działanie jest przyczyną powstawania elektrosmogu.

Więcej...

Dynamiczny rozwój, czyli nowoczesne rozwiązania i podejście do klienta

32Jedną z naszych wartości, którą kierujemy się w codziennej pracy, jest klient. To właśnie jego potrzeby i zadowolenie z naszych usług są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju. Jako dystrybutor dostarczamy swoim klientom nie tylko szeroki asortyment produktów, ale również narzędzia usprawniające proces zakupów.

Obserwacje rynku oraz potrzeby klientów, z jakimi się spotykamy wskazują, że firmy poszukują szybkiego dostępu do produktów oraz narzędzi, które w znacznym stopniu ułatwiają cały proces zakupów, zaczynając od wyboru produktu poprzez jego zamówienie, a na sprawnej i terminowej dostawie kończąc. Dlatego Alfa Elektro oferuje swoim klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak: platforma eHandel, cross-docking, katalog Smart Direct z funkcją Punch Out.

Więcej...

Sprzedaż produktów elektrotechnicznych przez Internet

30Jako najważniejsze zalety sklepów internetowych z produktami branży elektrotechnicznej należy wymienić możliwość szybkiego dotarcia do poszukiwanej grupy asortymentu i szeroką gamę oferowanych produktów.

Ostatnie lata pociągnęły za sobą gwałtowny wzrost liczby sklepów internetowych. A kupuje się w nich niemal wszystko – bieliznę, artykuły spożywcze a nawet leki. Przez Internet nabyć można projekty domów, szkolenia czy nieruchomości.
Funkcjonują również sklepy internetowe, które oferują artykuły elektryczne.

Sklepy internetowe stanowią najbardziej powszechną formę handlu elektronicznego (e-handel, ang. e-commerce). W handlu tego typu procedury wykorzystują środki i urządzenia (telefon stacjonarny i komórkowy, faks, Internet, telewizja) celem zawarcia transakcji handlowej. Handel elektroniczny może być bezpośredni, gdzie cała transakcja handlowa od momentu złożenia zamówienia do realizacji płatności i dostawy towaru odbywa się wyłącznie przez sieć. Z kolei w handlu pośrednim poszukiwanie towarów, usług, nowych kontrahentów, przesłanie dokumentów i płatności bazuje na sieci, a dostawa zamówionego towaru lub usługi odbywa się bezpośrednio w tradycyjny sposób. W handlu hybrydowym zastosowanie znajdują różne formy przejściowe powodujące niedostatki w praktyce rozwoju sieci lub usług telekomunikacyjnych.

Więcej...

List do redakcji

Szanowni Państwo,

po ponad 3 miesiącach milczenia, spowodowanego kłopotliwymi i czasochłonnymi procedurami antymonopolowymi, możemy poinformować o ostatecznym przejęciu udziałów w Elektroskandia Polska przez grupę Wuerth. W ten sposób W.EG Polska Sp. z o.o. staje się holdingiem mającym dwie firmy operacyjne i strukturę wspólną, koordynującą ich działania.

W roku 2015 Elektroskandia i Fega zrealizowały obrót, który stawia grupę W.EG Polska na 3 miejscu wśród jednolitych firm na naszym rynku.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem