Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Bosch po 2014 r. – konferencja roczna w Warszawie

Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentantka Grupy Bosch w PolsceGrupa Bosch, wiodący dostawca innowacyjnych technologii i usług, osiągnęła w Polsce w 2014 r. obrót w wysokości ponad 2,6 mld złotych, co oznacza wzrost o 6,4% w porównaniu do roku poprzedniego. Firma zanotowała wzrosty obrotów powyżej rynku we wszystkich działach handlowych. W roku 2015 Bosch przewiduje dalszy rozwój i umocnienie pozycji w Polsce, bazując na innowacyjnej ofercie, a także dobrej koniunkturze gospodarczej w kraju.

– „Bosch utrzymuje silną pozycję w Polsce, co potwierdził wzrostem obrotów wyższym niż wzrost rynku w głównych obszarach działalności, czyli w branży budowlanej oraz w przemyśle samochodowym" – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas konferencji prasowej w Warszawie.

– „Optymistycznie patrzymy na szanse dalszego dynamicznego wzrostu w roku 2015, którego motorem będą innowacyjne produkty i rozwiązania, ale także dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka. Polska jest jednym z większych beneficjentów przejęcia przez Robert Bosch GmbH 100% udziałów w spółce BSH Hausgeräte GmbH. Silna organizacja BSH w Polsce z czterema zakładami produkcyjnymi i pozycją lidera na rynku sprzedaży sprzętu gospodarstwa domowego znacząco poprawi pozycję polskiej organizacji Bosch w Grupie" – dodała Krystyna Boczkowska.

Bosch cenionym pracodawcą
Biorąc pod uwagę skonsolidowane w 2015 roku spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz ZF Lenksysteme, przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce ponad 4200 osób i należy do najbardziej cenionych pracodawców w naszym kraju. Potwierdził to przyznany firmie Bosch w latach 2014 oraz 2015 certyfikat Top Employers Polska, który otrzymują przedsiębiorstwa o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej, warunków pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Pozytywny rozwój sprzedaży działów handlowych
Wszystkie działy handlowe Bosch w Polsce odnotowały w 2014 r. wzrost obrotów powyżej rynku.

Znaczący, dwucyfrowy wzrost odnotował dział Elektronarzędzi, należący do działu branżowego Bosch Consumer Goods (czyli Dóbr Użytkowych). Prawie 35% sprzedaży działu Elektronarzędzi w Polsce stanowią nowości produktowe, co oznacza, że w roku 2014 dział wprowadził na rynek ponad 300 nowych produktów. W bieżącym roku ten trend zostanie utrzymany, a w sprzedaży pojawiają się takie przełomowe rozwiązania jak system Bosch Wireless Charging, który pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi. Dział rozwija i umacnia pozycję rynkową w różnorodnych kanałach dystrybucji, przy czym szczególnie dynamicznie wzrasta sprzedaż elektronarzędzi w internecie.

 

(...)

 

(Ei)

Pełna wersja artykułu w EI 4/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem