Od redakcji 12/2020

okladka EL 2020 intW jednym ze swoich biuletynów CIOP-PIB zamieścił ocenę ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na wirus SARS-CoV-2 w miejscu pracy. Poszczególne etapy oceny ryzyka zawodowego, w którym narażenie na patogeny nie jest bezpośrednio związane z wykonywaną pracą oraz planowanie działań dla jego ograniczenia, można przeprowadzić z wykorzystaniem ramowej listy kontrolnej przygotowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Pracy, która jest dostępna na stronie www.ciop.pl. Znajdują się tam również komunikaty dotyczące środków ochrony indywidualnej i zbiorowej przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Więcej…

Druga generacja mieszkaniowych rozdzielnic podtynkowych KLV

Rozdzielnica serii KLVW ofercie firmy EATON dostępne są cztery różne modele szafek podtynkowych KLV, oznaczone kolejno symbolami UPS, HWS, UPM oraz HWM. Nowością jest wersja HWS. Technicznie ma ona takie same funkcje jak wersja UPS, przeznaczona jest jednak do zastosowania w ścianach zbudowanych z regipsu.

Wersja UPS to standardowa najpopularniejsza szafka podtynkowa z szynami TH, znana z pierwszej generacji rozdzielnic KLV pochodzących z serii Global Line. Jest ona przeznaczona do montowania w ścianach murowanych.

Wszystkie obudowy to wzory klasyczne: z metalowymi, białymi, płaskimi drzwiami (F) lub super płaskimi drzwiami (SF), harmonizującymi się z powierzchnią tynku i wykonanymi z blachy stalowej fosforyzowanej i lakierowanej proszkowo. Standardem jest kolor z palety RAL o oznaczeniu 9016 - biały, na specjalne zamówienie można otrzymać rozdzielnice w kolorze srebrnym, antracytowym, czarnym, szarym, brązowym czy czerwonym.

Funkcje i cechy rozdzielnic KLV
Szafki KLV (rys. 1) wytwarzane są z tworzywa sztucznego w drugiej klasie ochronności. Cechują się stopniem ochrony IP30 i dostępne są w wersjach od 1 do 4 rzędów. W każdym rzędzie można zmieścić 12 standardowych modułów z możliwością rozszerzenia o dalsze dwa, w sumie do 14 modułów. Szafki KLV, jak wspomniano, mogą być montowane w ścianach murowanych oraz kartonowo--gipsowych. Istnieje możliwość zniwelowania (zamaskowania) nierówności tynku rzędu kilkunastu mm.

 

(...)

 

Przemysław Pazera
Junior Product Manager
EATON ELECTRIC

Pełna wersja artykułu w EI 4/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem