elektroinstalator.com.pl

Jubileuszowa Konwencja Rynku Elektrotechnicznego

SHE 744W dniach 17–18 kwietnia 2018 r. w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się 10. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego. Podczas spotkania dokonano podsumowania 2017 roku oraz omówiono potencjał rozwoju w polskiej gospodarce, budownictwie i branży elektrotechniki.

Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE, który w zeszłym roku obchodził 10 rocznicę powstania. Od początku istnienia związek integruje środowisko dystrybutorów (hurtowników), organizując branżowe konwencje.

SHE 713

„Tematy poruszone podczas konwencji są ważne dla całego środowiska. Zmiany technologiczne – elektromobilność, Internet Rzeczy – IoT, Przemysł Przyszłości – I4.0 – zderzają się z prozaicznym, ale niełatwym do rozwiązania problemem niedostatecznej jakości niektórych materiałów i wyrobów obecnych na rynku elektrotechniki. Wszyscy chcą mieszkać i pracować w budynkach dobrze wyposażonych w niezawodne i zaawansowane technologie. Nasze środowisko ma ważną do wypełnienia rolę – musimy dbać o wzmacnianie kultury wysokiej jakości w różnych aspektach naszego działania."

Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE

SHE 0811

 

Podczas spotkania odbyły się prezentacje oraz dyskutowano na wiele ważkich tematów:

  • Rynek dystrybucji elektrotechniki w Polsce Tomasz Boruc, SHE.
  • Sytuacja ekonomiczna w Polsce 2018, Czy warto przyjąć w Polsce walutę euro? Stefan Kawalec, Capital Strategy.
  • Sytuacja płatnościowa w branży elektrotechniki Michał Modrzejewski, Euler-Hermes.
  • Elektromobilność – perspektywy i konsekwencjeprof. Leszek Jesień, PSE.
  • Nadzór rynku wyrobów elektrycznych podlegających rozporządzeniu Ministra Rozwoju ws. wymagań dla sprzętu elektrycznego (LVD) w PolsceKatarzyna Bednarz, Naczelnik Wydziału Departamentu Nadzoru Rynku UOKiK.
  • Inicjatywa „Nie wstydzę się tego co sprzedaję” Ryszard Kowalski, prezes zarządu Związku Pracodawców ProdSHE 0670ucentów Materiałów dla Budownictwa.
  • Dyskusja: Jakość materiałów w branży elektrotechnicznej: czy może być lepiej i jak to zrobić? Magdalena Malewska ABB/KIGEiT, Daiusz Targosz, Solar Polska,; Michał Waloch Pollighting; Kamil Misztal, SEP-BBJ.
  • Przemysł Przyszłości – Industry 4.0 – co i jak się dzieje w Polsce Andrzej Soldaty, Przemysław Zakrzewski ABB; Tomasz Książek, Philips Lighting, Witold Bereszczyński Weidmuller; Wojciech Steinert, Kontakt-Simon.

Konwencję finansowo wsparli sponsorzy: złoci – ABB, PHILIPS, KONTAKT-SIMON, srebrni – EATON, WEIDMÜLLER, EULER-HERMES, ETIM POLSKA.

SHE Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki grupuje 16 podmiotów z całego kraju. Wśród nich są zarówno firmy dysponujące rozbudowaną siecią placówek, jak i działające w większości w internecie lub grupujące od kilku do kilkudziesięciu hurtowni. W blisko tysiącu placówek handlowych firm należących do związku pracuje ponad 7500 osób. Szacuje się, że związek reprezentuje blisko 90% rynku dystrybucyjnego. Cel stawiany przez SHE to współpraca w zakresach, które nie ograniczają konkurencji, lecz pozwalają na poprawę funkcjonowania dystrybutorów, ich otoczenia prawnego i technicznego, budowanie nowych standardów i technologii.

Źródło: ZPDE SHE


AcyMailing Module