Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Eurowizja w świetle OSRAM

http   www.komunikado.pl upload press 6f06161Po raz czwarty firma OSRAM zadba o spektakularne efekty świetlne na Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Nie tylko scena zmagań konkursowych, lecz także cała Lizbona w trakcie Eurowizji będzie miejscem festiwalu barw i imponujących efektów świetlnych.

Oprócz samego konkursu firma OSRAM oświetli także charakterystyczne obiekty stolicy Portugalii. Budynki przy Praça do Comércio, ratusz i zamek Castelo de Sao Jorge będą oświetlone różnymi kolorami, a pojawiające się na obiektach iluminacje będą zależeć od wyników głosowania widzów zasiadających przed telewizorami. Aby wziąć udział w świetlnym głosowaniu, należy pobrać i zainstalować oficjalną aplikację Eurowizji i przejść do sekcji Osram Light Voting. Gdy artyści będą śpiewać zarówno w półfinałach, jak i wielkim finale można będzie głosować na swoich ulubionych wykonawców za pomocą interaktywnej aplikacji. W zależności od liczby punktów zdobytych przez piosenkę, charakterystyczne miejsca Lizbony będą rozświetlane odpowiednim kolorem: niebieski będzie oznaczać, że utwór został chłodno odebrany przez widzów, czerwony – znajdujący się na drugim krańcu skali pojawi się wtedy, gdy wykonanie spotka się z gorącym przyjęciem.

hans-joachim-schwabe– Konkurs Piosenki Eurowizji to jedno z największych wydarzeń telewizyjnych na świecie, o długiej i fascynującej historii. Jesteśmy niezmiernie dumni, że po raz czwarty weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu i zaprezentujemy dużą gamę systemów oświetleniowych w Altice Arena w Lizbonie. Indywidualnie dopasowane rozwiązania oświetleniowe naszych spółek córek, m.in. Claypaky i ADB, stworzą niepowtarzalną atmosferę, pobudzą emocje i zapewnią artystom idealne warunki podczas występów – powiedział Hans Joachim Schwabe, dyrektor generalny działu Specialty Lighting w firmie OSRAM.

Portugalia, gospodarz 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, zaprezentuje telewizyjne ekstrawaganckie wydarzenie nawiązujące do tematyki morskiej. Oficjalny slogan brzmi All Aboard! (Wszyscy na pokład!), a do konstrukcji sceny zostaną wykorzystane marynistyczne symbole. Pierwszy półfinał odbędzie się 8 maja, a drugi 10 maja. Następnie finaliści pojawią się na scenie 12 maja.

Podobnie jak w ubiegłym roku, osobą odpowiedzialną za oprawę imprezy jest niemiecki projektant oświetlenia Jerry Appelt.

Źródło: OSRAM, Fot. Ralph Larmann

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem