Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Duże wzrosty w TIM SA

Ponad 226,5 mln zł, tj. 47% więcej niż przed rokiem, wyniosły przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej TIM. Obroty TIM SA wzrosły o 51% – przekroczyły 212,1 mln zł i były najlepsze od sześciu lat. To efekt m.in. zmiany modelu biznesowego TIM SA. Obroty osiągnęły poziom zbliżony do rekordowych lat 2007-2008, gdy przychody spółki ze sprzedaży przekraczały po I półroczu 220 mln zł.

 

Internetowa połowa
Wysokie obroty to zarówno efekt łagodnej zimy, jak i dużego wzrostu liczby klientów korzystających z internetowego Sklepu TIM (www.tim.pl). Udział tego kanału w ogóle przychodów ze sprzedaży TIM SA wyniósł w czerwcu 2014 r. niemal 53%.

„Olbrzymia większość klientów zaakceptowała nowy, hybrydowy model sprzedaży, łączący internetowy kanał sprzedaży z doradczą rolą pracowników biur handlowych i przedstawicieli handlowych. Dokonują regularnych zakupów, co przekłada się na wzrost sprzedaży" – komentuje Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – „Jednocześnie stale zdobywamy nowych klientów, co oczywiście również pozytywnie wpływa na poziom obrotów" – dodaje Krzysztof Folta.

 

Koszty zmian
Znacznie wyższa niż przed rokiem sprzedaż oznaczała wyższe koszty transportu. Dodatkowo w I półroczu 2014 r. placówki terenowe TIM SA zostały przekształcone z oddziałów sprzedaży dysponujących własnymi magazynami lokalnymi w biura handlowe, a realizacją wszystkich zamówień zajął się magazyn centralny TIM SA w podwrocławskich Siechnicach. Restrukturyzacja sieci sprzedaży – likwidacja magazynów lokalnych, odprawy dla zwalnianych magazynierów oraz zmiana lokalizacji aż 15 placówek terenowych – oznaczała dodatkowe koszty i przełożyła się na wyniki.

Koszty działalności operacyjnej TIM SA wzrosły podobnie jak obroty o ponad 51% w stosunku do I półrocza 2013 r. i osiągnęły poziom 221,7 mln zł. W rezultacie GK TIM zakończyła I półrocze 2014 r. stratą operacyjną w wysokości 8,7 mln zł (TIM SA – 8,9 mln zł) i stratą netto na poziomie 7,2 mln zł (TIM SA – 7,4 mln zł).

 

Stabilizacja

Najbliższe miesiące zostaną poświęcone ustabilizowaniu nowego modelu pracy biur handlowych i dalszemu przyzwyczajaniu klientów do korzystania z nowego modelu sprzedaży TIM SA.

– „Jak widać po dynamice sprzedaży i liczbie klientów, spotyka się on z dużym zainteresowaniem rynku. Co ważne, daje to możliwość uzyskania w najbliższej przyszłości ponadprzeciętnych wyników nie tylko po stronie przychodów, ale przede wszystkim zysków" – podkreśla Krzysztof Folta.

„Czas niezbędny na osiągniecie pełni sprawności operacyjnej oceniam na około rok pracy, jednak pozytywne efekty wynikające z rosnącej sprawności modelu e-commerce będą widoczne już w IV kwartale 2014 roku, a zdecydowanej poprawy, jeżeli chodzi o efekty finansowe, należy spodziewać się już w przyszłym roku" – dodaje.

(TIM SA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem