Od redakcji 12/2020

okladka EL 2020 intW jednym ze swoich biuletynów CIOP-PIB zamieścił ocenę ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na wirus SARS-CoV-2 w miejscu pracy. Poszczególne etapy oceny ryzyka zawodowego, w którym narażenie na patogeny nie jest bezpośrednio związane z wykonywaną pracą oraz planowanie działań dla jego ograniczenia, można przeprowadzić z wykorzystaniem ramowej listy kontrolnej przygotowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Pracy, która jest dostępna na stronie www.ciop.pl. Znajdują się tam również komunikaty dotyczące środków ochrony indywidualnej i zbiorowej przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Więcej…

GRODNO URUCHOMIŁO DWA NOWE PUNKTY SPRZEDAŻY

20160531GrodnoSpółka Grodno, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, otworzyła dwa nowe oddziały: w Wałbrzychu oraz w Koninie. Obecnie Grodno ma 57 punktów sprzedaży, w tym trzy w ramach współpracy franczyzowej.

Nowe punkty sprzedaży to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju poprzez rozbudowę sieci dystrybucji. Oddział w Koninie wzmocni naszą pozycję w Polsce Środkowej, a ten w Wałbrzychu w południowo-wschodniej – powiedział Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno SA.

Punkt w Wałbrzychu to nowy lokal o powierzchni około 300m2, usytuowany przy ul. Wieniawskiego 37. Oddział w Koninie znajduje się przy ul. Zakładowej 7 i ma około 225 m2.

Po transakcji sieć Grodna będzie liczyć 57 własnych punktów sprzedaży, w tym 3 franczyzowe. Wszystkie zlokalizowane są w kluczowych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Poznaniu czy Wrocławiu.

ROZWÓJ SIECI SPRZEDAŻY I ASORTYMENTU
Na koniec ubiegłego roku obrotowego Grodno dysponowało asortymentem 31 tys. artykułów. Do końca 2016 roku asortyment wzrośnie do 35 tys. pozycji. W szczególności spółka zamierza rozwijać ofertę dla przemysłu, nowoczesne oświetlenie LED, oświetlenie konsumenckie oraz fotowoltaikę.
Celem spółki jest osiągnięcie pozycji w pierwszej trójce w branży. Obecnie spółka znajduje się w pierwszej dziesiątce największych dystrybutorów elektrotechnicznych na rynku. Prognozy finansowe na rok obrotowy 2015/2016 zakładają blisko 23% wzrost przychodów w stosunku do ubiegłego roku, do poziomu 292 mln zł oraz 59% wzrost zysku netto do poziomu 9,7 mln zł.

 

GRODNO SA

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem