Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

I półrocze 2015 r. w Grupie Kapitałowej TIM: obroty przekroczyły ćwierć miliarda złotych

Największy dystrybutor elektrotechniki w Polsce ma za sobą najlepsze I półrocze w historii pod względem przychodów ze sprzedaży. W TIM SA wyniosły one niemal 239,1 mln i były wyższe o 12,7% od osiągniętych w I połowie 2014 r., a w całej Grupie Kapitałowej TIM – 256,2 mln zł (wzrost o 13,1%). Dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży przy optymalnym poziomie kosztów powinien w skali całego 2015 r. zaowocować osiągnięciem zysku operacyjnego.

Po zakończeniu w 2014 roku procesu zmiany modelu biznesowego rok 2015 to w TIM SA czas poprawy rentowności spółki, głównie poprzez optymalizację procesów, serwisów i zatrudnienia. Cel jest prosty – obniżenie kosztów.

– „W I półroczu 2014 r. koszty operacyjne bezpośrednie stanowiły niemal 20% przychodów TIM SA. W tym roku już niespełna 14,8%. Jednocześnie liczba przesyłek opuszczających nasze centrum logistyczne wzrosła o ponad 50%. Zestawienie tych liczb jasno pokazuje, jak wiele udało nam się zoptymalizować" – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA.

2/3 obrotów z internetu
Obniżenie kosztów oraz wzrost marży kwotowej o 7,4% w stosunku do I półrocza 2014 r. pozwoliły osiągnąć zysk EBITDA. W TIM SA wyniósł on ponad 3,6 mln zł (wobec straty 5,4 mln zł w I półroczu 2014 r.), a w GK TIM – 3,5 mln zł (w analogicznym okresie roku ubiegłego: -5,2 mln zł). Spółka i Grupa odnotowały minimalną stratę netto – odpowiednio 0,24 i 0,64 mln zł. Dla porównania, w I połowie 2014 wyniosła ona 7,4 oraz 7,2 mln zł.

W I półroczu 2015 r. udział kanału e-commerce w ogóle sprzedaży TIM SA na stałe przekroczył 60%, osiągając w czerwcu poziom niemal 66%. W przypadku liczby pozycji na fakturze udział sprzedaż przez internet wyniósł na koniec I półrocza 2015 r. aż 86%.

Będzie jeszcze lepiej
„Szczególnym optymizmem napawa fakt, że pierwsze półrocze zawsze generuje mniej niż połowę całorocznych obrotów. Z uwagi na sezonowość w branży budowlanej, z którą wciąż jesteśmy w znacznie stopniu związani, około 60% sprzedaży realizowanych jest w drugiej połowie roku" – zauważa Krzysztof Folta. – „Utrzymanie tempa wzrostu sprzedaży przy optymalnym poziomie kosztów powinno przynieść w TIM SA w skali całego roku zysk operacyjny" – przewiduje.

Dodatnich wyników na poziomie zysku operacyjnego należy spodziewać się także w przypadku pozostałych spółek z Grupy Kapitałowej TIM (Rotopino.pl SA, EL-IT SA i Sun Electro Sp. z o.o.).

(TIM SA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem