Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

ABB, Bosch i Cisco tworzą otwartą platformę oprogramowania dla inteligentnego domu

Firmy ABB, Robert Bosch GmbH i Cisco Systems Inc. utworzyły spółkę joint venture pod nazwą mozaiq operations GmbH, która będzie odpowiedzialna za opracowanie i obsługę otwartej platformy oprogramowania do inteligentnych domów. Platforma będzie służyć unifikacji automatyki domowej i rozwojowi internetu przedmiotów.

W oparciu o platformę mozaiq będzie możliwe tworzenie nowych usług wykorzystujących bezpieczną i łatwą wymianę danych między urządzeniami i użytkownikami. Umożliwi to intuicyjną regulację ustawień wyposażenia domowego i osprzętu elektrycznego, niezależnie od ich marki.

„Wspólnie opracowywana platforma otwartego oprogramowania do inteligentnych domów idealnie wpisuje się w realizowaną przez ABB strategię poszerzania możliwości, jakie Internet przedmiotów, usług i ludzi otwiera dla użytkowników indywidualnych i firm" — powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji Produkty Niskich Napięć ABB. – „ABB posiada kompleksową ofertę rozwiązań do budynków mieszkalnych i komercyjnych, i opracowuje kolejne innowacje w tej fascynującej dziedzinie. Dzięki współpracy w ramach takich przedsięwzięć jak mozaiq konsumenci szybciej uzyskają dostęp do najlepszych technologii".

Tymczasowym szefem mozaiq zostanie Dirk Schlesinger z Cisco Internet Business Solutions Group. Do czasu powołania stałego kierownictwa będzie on urzędował we Frankfurcie w Niemczech.

Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej http://mozaiq-operations.com/

(Ei/ABB)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem