Od redakcji 12/2020

okladka EL 2020 intW jednym ze swoich biuletynów CIOP-PIB zamieścił ocenę ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na wirus SARS-CoV-2 w miejscu pracy. Poszczególne etapy oceny ryzyka zawodowego, w którym narażenie na patogeny nie jest bezpośrednio związane z wykonywaną pracą oraz planowanie działań dla jego ograniczenia, można przeprowadzić z wykorzystaniem ramowej listy kontrolnej przygotowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Pracy, która jest dostępna na stronie www.ciop.pl. Znajdują się tam również komunikaty dotyczące środków ochrony indywidualnej i zbiorowej przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Więcej…

XIV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2016

Targi ELEKTROTECHNIKA skierowane są do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających instalację przewodów elektrycznych w nowoczesnych budynkach. Równolegle odbędą się w Warszawskim Centrum Targowym EXPO XXI Targi ŚWIATŁO oraz Wystawa TELETECHNIKA.

47

Wystawcy Targów ELEKTROTECHNIKA mają możliwość współprowadzenia konferencji, warsztatów i szkoleń skierowanych do ponad 1500 specjalistów − inżynierów budownictwa, inżynierów elektryków, inspektorów nadzoru oraz elektroinstalatorów.

45Współpraca z takimi organizacjami i stowarzyszeniami jak: Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Izba Architektów R.P., Stowarzyszenie Architektów Polskich mobilizuje organizatorów do działań zapewniających najwyższy profesjonalizm i gwarantuje dotarcie z ofertą do ponad 40 tysięcy profesjonalistów.

Konferencje, szkolenia i warsztaty od lat są integralnym elementem Targów ELEKTROTECHNIKA. Najważniejsze wydarzenie to cykl szkoleń dla projektantów instalacji elektrycznych oraz wyższej kadry menedżerskiej odpowiedzialnej za nadzór, wykonawstwo, inwestycje oraz eksploatację instalacji w różnego typu obiektach − organizowany wspólnie z Polską Izbą Inżynierów
Budownictwa.

Tematyka szkoleń w 2016 roku:

 • Automatyzacja sieci SN/nn
 • Efektywność energetyczna budynków − nowe możliwości i wymagania
 • Fotowoltaika i energetyka prosumencka
 • Kosztorysowanie robót elektrycznych i odbiory instalacji
 • Nowoczesne systemy i instalacje teletechniczne
 • Oszczędne gospodarowanie energią elektryczną
 • Skuteczna ochrona odgromowa obiektów budowlanych
 • Technologia LED i OLED
 • Wybrane zagadnienia jakości dostawy energii elektrycznej
 • Wsparcie projektantów instalacji teletechnicznych i telekomunikacyjnych
 • Wybrane zagadnienia projektowania instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia
 • Zasilanie gwarantowane + UPS
 • Zmiany w prawie budowlanym i odpowiedzialność osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie
 • Konsekwencje niedotrzymywania wymaganych parametrów ochrony przepięciowej

46Uczestnicy spotkań dzięki takiej formule targów mają możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

W ramach Targów ELEKTROTECHNIKA 2016 odbędzie się kilkanaście szkoleń skierowanych do 100-150 osób każde. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi w dniach 27-29 stycznia 2016 r. około 15.000 branżystów.

Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Targów można uzyskać
na stronie www.elektroinstalacje.pl


(SOMA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem