Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Eesti Energia wchodzi na szwedzki rynek energii elektrycznej

Eesti energiaNajwiększy wytwórca energii elektrycznej w krajach bałtyckich – Eesti Energia – rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej w Szwecji za pośrednictwem spółki Enefit.

Oferta kierowana do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw będzie opierać się na rozwiązaniach cyfrowych oraz prostych i elastycznych umowach usprawniających zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Szwecja jest szóstym rynkiem w Europie, na którym Eesti Energia sprzedaje energię elektryczną.

Oferta Enefit w Szwecji opiera się na rozwiązaniach cyfrowych, takich jak przyjazny dla użytkownika proces sprzedaży cyfrowej i aplikacja mobilna, która pozwala klientom wykorzystać swoje smartfony do lepszego zarządzania zużyciem energii elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu Estończycy zdołali zmniejszyć rachunki za prąd o 15%.

328980 r0 620– Wspólny nordycko-bałtycki rynek energii elektrycznej umożliwia poszerzenie działalności również o Szwecję, której mieszkańcy w porównaniu do innych państw w Europie, bardzo często zmieniają sprzedawców energii. Szwedzi są ponadto bardzo otwarci na nowe i innowacyjne usługi, a ich zainteresowanie nowymi graczami na rynku jest duże – powiedział Hando Sutter, prezes zarządu Eesti Energia.

Oprócz usług cyfrowych Enefit w Szwecji skupi się również na zaawansowanej obsłudze klienta opartej o doradztwo przy wyborze odpowiedniej umowy, oferując m.in. zarządzenie strategią zakupu energii elektrycznej klientom korporacyjnym. W przypadku klientów indywidualnych, Enefit na pierwszym miejscu postawi na szwedzkie rodziny. Klienci indywidualni będą mieć możliwość zawarcia nowej umowy prze telefon komórkowy. Oprócz doradztwa Enefit udostępni nowoczesną metodę płatności, która umożliwi wyrównanie miesięcznych kosztów energii elektrycznej w ciągu roku. Takie rozwiązanie ma pozwolić gospodarstwom domowym na jeszcze większą kontrolę wydatków.

Wejście na szwedzki rynek to element strategii Eesti Energia, zakładającej przejście z roli dostawcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich do sprzedawcy i dostawcy tych usług w regionie Morza Bałtyckiego. Obecnie Eesti Energia prowadzi sprzedaż energii elektrycznej w Estonii, Polsce, na Łotwie i Litwie oraz od marca br. w Finlandii.


Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, jest estońskim państwowym koncernem energetycznym z własnym górnictwem, konwencjonalnym i odnawialnym wytwarzaniem energii, dystrybucją i międzynarodowym obrotem energią. Firma powstała 1939 r. i jest jednym z największych wydobywców i przetwórców łupków bitumicznych na świecie. Udział Grupy w estońskim rynku energii elektrycznej wynosi 60%, a w rynku krajów bałtyckich łącznie 25%. W 2017 r. przychody ze sprzedaży Grupy Eesti Energia sięgnęły 753,9 mln euro, a EBITDA była równa 264,2 euro. W tym czasie sprzedaż energii w ramach Grupy Eesti Energia wyniosła 9,4 TWh, a zysk netto 100,8 mln euro.

Źródło: Eesti Energia

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem